Chrome'a Yeni Güncelleme Geliyor

Google, "Chrome Canary" için kullanıcıları "sahte web sitelerinden" ve "phishing" amaçlı sitelerden koruyabilecek yeni bir özelliği kullanıma sundu.

Ali
Pa, 03/02/2019 - 23:07
Güvenlik
Chrome'a Yeni Güncelleme Geliyor

Google, Chrome'un geliştiriciler için tasarlanmış olan "Chrome Canary" sürümü için kullanıcıları "sahte web sitelerinden" ve "phishing" amaçlı sitelerden koruyabilecek yeni bir özelliği kullanıma sundu.

Söz konusu özellik, kullanıcının adres çubuğuna popüler web sitelerinin adresini yazarken yaptığı yazım yanlışından dolayı sahte bir siteye yönlenmesini engellemeyi amaçlıyor.

Örneğin "https://samsung.com/tr/" adresine gitmek isteyen bir kullanıcı yanlış adres girerek veya hackerlar tarafından yanlış ve benzer bir adrese yönlendirilirse yani "https://www.samsuung.com/tr/" gibi sahte bir adrese yönlendirilirse, söz konusu özellik kullanıcıya "https://samsung.com/tr/ adresine mi gitmek istiyorsunuz?" şeklinde bir uyarı çıkartıyor.

Bu özellik sayesinde kullanıcıların, "phishing" amaçlı kullanılan sahte web sitelerine girmeleri engellenmiş olacak. Özellik, şuan için sadece Chrome'un Canary sürümünde kullanıma sunuldu.

Eğer sizde Chrome Canary kullanıcıysanız bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz. Chrome'un normal sürümüne söz konusu özelliğin ne zaman geleceği ise şuan için bilinmiyor.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.