Cerberus Trojanının Kaynak Kodu Satılıyor

Son zamanların popüler bankacılık trojanı Cerberus'un kaynak kodu 50 bin dolardan başlayan açık artırma fiyatıyla satışa sunuldu.

Ali
Sa, 28/07/2020 - 03:04
Güvenlik
Cerberus Trojanının Kaynak Kodu Satılıyor

Popüler bankacılık trojanı Cerberus'un kaynak kodu 50 bin dolardan başlayan açık artırma fiyatıyla satılıyor.

Cerberus, Android platformunda çalışan ve kurbanların mobil bankacılık uygulamalarını hedefleyen son zamanların popüler bankacılık trojanlarından biridir.

Son bir yıldır trojanının arkasındaki aktörler, çeşitli fiyat tarifeleriyle (Yıllık 12 bin dolar, 3 aylık için 4 bin dolar, 6 aylık için 7 bin dolar) söz konusu trojanı başka hackerlara kiralıyordu.

Şimdi ise bir hack forumundaki ilana göre trojanın arkasındaki aktörler, trojana ait kaynak kodları ve yönetici paneli gibi tüm gerekli veriyi 50 bin dolardan başlayan ve 100 bin dolara kadar yükselebilen bir açık artırmayla satışa sundu.

Gönderide Cerberus'un satılmasındaki neden olarak, trojanın arkasındaki hackerların artık 7/24 destek için zamanlarının olmaması gösterildi.

Siber güvenlik şirketi Hudson Rock'ın CTO'su Alon Gal, Cerberus'un fiyatının 100 bin dolar gibi bir fiyat olmasının, onu geliştirmek ve daha sonra kullanmak isteyen sofistike tehdit aktörlerinin dikkatini çekeceğini söyledi.

Kaynak: Bleeping Computer

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.