Alman Polisi MAC Adreslerini İstiyor

Alman polisi, meşhur DHL saldırganının yakalanabilmesi için vatandaşlardan, modemlerinin MAC günlüklerine bakmalarını istedi.

Ali
Per, 10/01/2019 - 23:39
Güvenlik
Alman Polisi MAC Adreslerini İstiyor

Kasım 2017 ile Nisan 2018 arasında DHL'den fidye talep eden kimliği belirsiz bir saldırgan, kendisine istenilen fidyenin verilmediği takdirde DHL istasyonlarına, kamu kuruluşlarına ve özel kuruluşlara bombalı saldırı düzenleyeceğini söylemişti.

Saldırgan, dediğini yapmıştı. İlk önce Berlin yakınlarındaki bir şirkete bomba göndermiş ama bomba patlamak yerine ateş almıştı. Sonra Berlin yakınlarındaki bir şehir olan Potsdam'da bir eczaneye gönderdiği bomba da patlamamıştı ama pakette gerçek bir bomba vardı.

Alman makamları ise bu saldırganı yakalamak için bir çalışma başlatmıştı. Şimdi ise Alman polisi söz konusu olay hakkında bir basın duyurusu yayınladı.

Yayınlanan duyuruda, saldırganın MAC adresinin tespit edildiği, vatandaşların evlerindeki modemlerin MAC günlüklerini kontrol etmeleri gerektiği ve eğer MAC günlüklerinde "f8:e0:79:af:57:eb" adresini görüyorsalar vakit kaybetmeden bir polis departmanına başvurmaları gerektiği söylendi.

Alman polisi böylelikle saldırganın konumunun bulunmasının daha kolay olacağını umuyor ama saldırganın kullandığı MAC adresini veya kullandığı cihazı değiştirmiş olması polisin işini zorlaştırabilir.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.