ABD: "Uçtan Uca Şifreleme Yasaklanmalı"

ABD basınındaki haberlere göre hükümet yetkilileri, uçtan uca şifreleme teknolojisinin yasaklanmasını istiyor.

Ali
Pa, 30/06/2019 - 23:22
Güvenlik
ABD: "Uçtan Uca Şifreleme Yasaklanmalı"

Politico'nun haberine göre üst düzey hükümet yetkilileri, şirketlerin kullandığı kırılması mümkün olmayan şifreleme yöntemlerinin kullanılmaması gerektiği konusunda bir toplantı düzenledi.

İddiaya göre yetkililer, uçtan uca şifreleme yönteminin kullanılmasının yasaklanmasını istiyor. Uçtan uca şifreleme yöntemi özellikle mesajlaşma uygulamalarında, kullanıcıların birbirleriyle güvenli bir şekilde iletişim kurmasını sağlıyor.

Yetkililer ise bu tür şifreleme tekniklerinin suçlular hakkında bilgi toplanmasını ve tespitini zorlaştırdığını söylüyor. Yapılan toplantıda yetkililer, uçtan uca şifreleme tekniğinin yasaklanmasını istediklerini diğer katılımcılarla paylaştı.

Uçtan uca şifreleme tekniğinin kullanımının yasaklanmasını isteyen yetkililer, bu tekniğin terörizm ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi suçların tespitini zorlaştırdığını belirtiyor. Öte yandan Google, Facebook ve Apple gibi şirketler, uçtan uca şifreleme tekniğini çoğu ürününde veya hizmetinde kullanıyor.

Habere göre yetkililer söz konusu durumu tartışmaya devam ediyor. Ancak insanlar, alınan güvenlik önlemlerine rağmen kişisel bilgilerinin hackerlara yem olduğunu bilirken, bu önlemler alınmadığı zaman neler olabileceğini tahmin edebiliyor ve bu yüzden gerçekleştirilen toplantılardan çıkacak sonuçlar insanların siber alemdeki gizlilikleri için önem arz ediyor.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.