ABD, Sağlık Sektörünü Çin'in Siber Saldırılarına Karşı Uyarıyor

FBI ve CISA, Çin kaynaklı siber saldırıların, ABD'deki sağlık, ilaç ve araştırma sektörlerini hedef aldığını söyledi.

Ali
Çar, 13/05/2020 - 20:00
Güvenlik
ABD, Sağlık Sektörünü Çin'in Siber Saldırılarına Karşı Uyarıyor

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA), ABD'deki çeşitli sağlık, ilaç ve araştırma sektörlerinin Çin kaynaklı siber saldırıların hedefi olduğunu söyledi.

FBI ve CISA tarafından bugün yayınlanan ortak bildiride, "COVID-19 üzerinde çalışan sağlık, ilaç ve araştırma sektörlerinin hepsi bu faaliyetlerin ana hedefleri olduklarının farkında olmalı ve sistemlerini korumak için gerekli adımları atmalıdır" denildi.

Bildiride FBI ve CISA, Çin'in bahsi geçen sektörleri hedefleme faaliyetlerinin ABD'nin COVID-19 çalışmaları için önemli bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

Yetkililer bu duyurunun, araştırma kurumları ve Amerikan halkı için farkındalığı artırmayı ve hedef alınabilecekler için kaynak ve rehberlik sağlamayı amaçladığını söyledi.

Yetkililer bildiride, "FBI, şüpheli faaliyetlerden şüphelenen kuruluşlardan yerel FBI saha ofisleriyle iletişim kurmalarını ister" dedi ve ekledi: "Tehditle ilgili ek teknik detaylar önümüzdeki günlerde açıklanacak."

Ayrıca geçtiğimiz ay CISA ve NCSC tarafından COVID-19 temalı saldırı kampanyaları hakkında şirketlerin gerekli önlemleri alması gerektiği söylenmişti.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.