Epic Games Store İzinsiz Veri Topluyor

Reddit'te yapılan bir paylaşımda Epic Games Store'un, kullanıcıların Steam bilgilerine izinsiz eriştiği iddia edildi.

Ali
Ct, 16/03/2019 - 23:43
Sızıntılar
Epic Games Store İzinsiz Veri Topluyor

Epic Games Store, Steam'e rakip olarak 6 Aralık 2018'de açılmış ve her geçen gün kendine yeni kullanıcılar edinmişti. Her şey yolunda giderken 14 Mart günü Reddit üzerinden yapılan bir paylaşım Epic Games Store'u eleştiri oklarına maruz bıraktı.

Paylaşımda, Steam'e ait olan "localconfig.vdf" dosyasının Epic Games tarafından kopyalanarak Epic Games Store'un dosyaları arasına yerleştirildiği iddia edildi.

Bu işlem, Epic Games Store'un kullanıcılarına "Steam arkadaşlarınızı Epic hesabınıza eklemek ister misiniz?" şeklinde bir soru yöneltmesiyle başlıyor, ardından kullanıcı bunu kabul ederse Steam'e ait olan "localconfig.vdf" dosyası, Epic Games Store'un dosyaları arasına yerleştirilmiş oluyor.

Epic Games yetkilileri bu iddialara yanıt olarak, söz konusu dosyanın sadece "arkadaşlara" eriştiğini söyledi. Ancak bu dosyada Epic Games'in söylediği gibi sadece "arkadaşlar" yok. Bu dosyanın içinde, kullanıcının ilişkili Steam kimliği ve eski Steam kullanıcı adlarını içeren liste, kullanıcının takip ettiği gruplar ve oyunlar, oynama geçmişi gibi bilgiler mevcut.

Yetkililer, kullanıcılardan ve Steam cephesinden alınan tepkilerden dolayı söz konusu dosyanın en kısa sürede kaldırılacağını belirtti.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.