Brezilya'da 250 GB'lık İhlal

Data Group tarafından keşfedilen korumasız bir sunucuda bankalara ait 250 GB'lık müşteri bilgisi olduğu söylendi.

Ali
Pa, 28/07/2019 - 23:23
Sızıntılar
Brezilya'da 250 GB'lık İhlal

Siber güvenlik araştırmacıları, Brezilya'daki yerel bankaların müşterilerinin bilgilerini içeren 250 GB'lık veri barındıran korumasız bir sunucu keşfetti.

Keşfedilen sunucunun içerisinde Brezilya'daki yerel bankaların müşterilerine ait kimlik ve sosyal güvenlik kartlarının fotokopilerinin yanı sıra bazı müşterilere ait adres ve hizmet talep belgeleri de bulunuyordu.

Sızıntıdan etkilenen müşteri sayısının bilinmediği olaydan, birçok yerel banka etkilenirken bazı bulgulara göre sızıntıdan en çok etkilenen banka Banco Pan.

İlk analizlere göre söz konusu sunucunun Banco Pan'a bağlı bir sunucu olduğu düşünüldü ancak siber güvenlik uzmanları tarafından yapılan bir incelemeden sonra sunucunun Banco Pan'a ait olmadığı ortaya çıktı.

İncelemeler sonucunda Banco Pan'a ait olmadığı ortaya çıkan sunucunun, emeklilere ait kredi hizmetleriyle ilgilenen bir kuruma ait olduğu düşünülüyor. Ayrıca, sızıntı yaşayan sunucunun henüz hangi kuruma ait olduğu ve sızıntı yaşayan sunucudan herhangi bir verinin ele geçirilip geçirilmediği bilinmiyor.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.