IoT Cihazları Güvenli Mi ?

IoT (Nesnelerin interneti) aygıtlarının çoğu basit güvenlik açıklarından yararlanılarak hackleniyor. McAfee tarafından açıklanan son siber güvenlik raporuna göre siber…

Said A.
Per, 28/02/2019 - 13:26
Güvenlik
IoT Cihazları Güvenli Mi ?

IoT (Nesnelerin interneti) aygıtlarının çoğu basit güvenlik açıklarından yararlanılarak hackleniyor. McAfee tarafından açıklanan son siber güvenlik raporuna göre siber saldırganlar, IoT cihazlarının şifrelerini kırarak, sesli asistanlardan kaynaklı basit güvenlik açıklarını kullanarak IoT aygıtlarından faydalanıyorlar. 

Dünya genelinde 25 milyondan fazla evde sesli asistanlar yardımıyla evdeki ışıklar, ısıtma sistemleri, kilitler vb. evdeki akıllı cihazlar kontrol ediliyor. Akıllı evler her geçen artıyor ve evlerdeki her türlü cihazlar akıllı nesnelere dönüşüp nesnelerin interneti kavramınını geliştirmektedir.

McAfee'den Raj Samani "IoT cihazlarının çoğu, kolay şifreler ve güvenli olmayan ayarlar gibi basit güvenlik açıklarından dolayı hackleniyor." ve "Botnet oluşturmaktan, banka kimlik bilgilerini çalmaya kadar değişen suçlarda hackerların ilk amaçları genellikle para oluyor." dedi.

McAfee tüketici güvenlik sorumlusu Garry Davis ise, "Müşterilerimize, Oyun deneyimini korumaktan, akıllı evleri korumaya, kripto cüzdanlarını güvence altına almaya kadar geniş bir yelpazede yeni çözümler üretiyoruz. Onlar için önemli olan şeyleri koruyoruz." açıklamasını yaptı.

Kaynak: Help Net Security

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.