Apple'ın Başı FaceTime'la Dertte

iPhone kullanıcıları, FaceTime'da kişinin dinlenmesini ve görüntülenmesini sağlayan kritik bir güvenlik zafiyeti keşfetti.

Ali
Sa, 29/01/2019 - 23:29
Güvenlik
Apple'ın Başı FaceTime'la Dertte

Apple, FaceTime özelliğini kullanıma sunduğundan beri güvenlik zafiyetleri FaceTime'ın peşini bırakmıyor. Geçtiğimiz Kasım ayında iPhone cihazlardaki FaceTime özelliğinde bir güvenlik zafiyeti ortaya çıkmıştı ve ardından Apple bu zafiyeti gidermişti.

Bugün ise FaceTime'da kişinin dinlenmesini ve görüntülenmesini sağlayan kritik bir güvenlik zafiyeti keşfedildi. Zafiyeti keşfedenler ise iPhone kullanıcıları oldu. Kullanıcılar bugün, sosyal medya üzerinden keşfettikleri zafiyeti birer birer paylaşmaya başladılar.

Kullanıcıların paylaştıkları videolarda, FaceTime kullanılarak yapılan aramalarda, aranan kişinin aramayı cevaplamasına gerek kalmadan mikrofonun ve ön kameranın devreye girildiği görüldü.

Yani söz konusu güvenlik zafiyeti FaceTime kullanılarak yapılan aramalarda, karşı tarafın rahatlıkla dinlenebilmesine ve görüntülenmesine neden oluyor.

Apple, söz konusu zafiyetin giderilmesi için bu hafta içerisinde bir güvenlik güncelleştirmesinin yayınlanacağını söyledi. Kullanıcıların, güvenlik güncelleştirmesi yayınlanana kadar FaceTime özelliğini devre dışı bırakması, mahremiyetlerinin korunması ve güvenli kalmak için gereklidir.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.