Okul Yönetim Yazılımında Veri İhlali

Çeşitli okul yönetim araçlarını bir arada bulunduran bir yazılım olan Blue Bear'da veri ihlali yaşandı.

Ali
Pa, 05/01/2020 - 23:35
Sızıntılar
Okul Yönetim Yazılımında Veri İhlali

ABD merkezli yazılım şirketi Active Network tarafından geliştirilen okul yönetim yazılımı Blue Bear'da veri ihlali yaşandı.

Active Network'ün ürünü olan Blue Bear, okullar için muhasebe yazılımını, öğrenci yönetim sistemini ve online mağaza hizmetini bir arada sunan yazılımdır.

Bu haftanın başında yaptığı açıklamada şirket, 1 Ekim 2019 ile 13 Kasım 2019 tarihleri ​​arasında okul ücretlerini ödemek veya kitap gibi okul eşyalarını satın almak için Blue Bear kullanan bir okulun online mağazasına giren velilerin kişisel verilerinin hackerlar tarafından ele geçirilmiş olabileceğini söyledi.

Hackerların ele geçirmiş olması muhtemel olan verilerin ise velilere ait ad, mağaza kullanıcı adı ve şifresi, ödeme kartı numarası, ödeme kartının son kullanma tarihi ve güvenlik kodu olduğunu söyleyen Active Network, olayı araştırmaya devam ettiklerini ve olaydan etkilenen velileri bilgilendirdiklerini söyledi.

Yaşanan bu ihlalden ne kadar velinin etkilendiği ve hackerların hangi tekniği kullanarak sisteme girdiği gibi detaylar bilinmiyor.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.