Hackerlar Yine Tehdit Etti

The Dark Overlord adlı hacker grubu, 11 Eylül saldırıları hakkında 7.500 belgeyi daha yayınladı.

Ali
Cu, 11/01/2019 - 23:27
Sızıntılar
Hackerlar Yine Tehdit Etti

Geçtiğimiz hafta The Dark Overlord adlı hacker grubu, 11 Eylül saldırıları hakkında ellerinde gizli bilgilerin olduğunu ve istedikleri fidyenin verilmediği takdirde bu belgeleri yayınlayacaklarını söylemişti.

Hackerlar, belgeleri Pastebin üzerinden şifreli olarak yayınlamış ve istedikleri fidye miktarı verilmezse belgelerin şifresini kamuoyuyla paylaşacaklarını söylemişlerdi.

Dün ise The Dark Overlord grubu yine 11 Eylül saldırıları hakkında 7.500 belge daha yayınladı. Yayınlanan belgelerde dönemin ABD Başkanı George Bush ile Suudi kraliyet ailesinin de adı geçiyor.

Yayınlanan belgelere göre 11 Eylül sebebiyle meydana gelen zarar karşılığında asgari tutarda ödeme yapmaya çabalayan sigorta şirketleri, saldırıda kullanılan uçakların sahibi olan hava yolu şirketini, uçak üreticilerini, ABD Federal Havacılık Kurulu ve teröristleri suçlama yoluna gitti.

Belgelere göre sigorta şirketleri, dönemin ABD Başkanı George Bush ile Suudi kraliyet ailesinin saldırılardan önceden haberdar olup olmadığına dair spekülasyonlarda da bulundu. Ancak şirketler, saldırılarda hükümetin dahil olduğunu gösteren kanıt sunamadı.

Söz konusu hacker grubu, ellerindeki 11 Eylül belgelerinin, istenilen fidyenin ödenmediği taktirde yayınlanmaya devam edeceğini söyledi. Hackerların, belgeleri ele geçirdikleri kurumlardan ise herhangi bir açıklama gelmedi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.