Sadece Hosting Hacklendi

Türkiye'nin önde gelen hosting şirketlerinden biri olan Sadece Hosting, tüm verilerin ele geçirildiğini düşündükleri bir siber saldırı yaşadıklarını duyurdu.

Ali
Pt, 21/10/2019 - 23:58
Saldırılar
Sadece Hosting Hacklendi

Veri merkezlerine yapılan siber saldırılar her zaman hackerlar için yüksek kâr anlamına gelmiştir. Çünkü buralara saldırmak tek bir şirketin verilerini değil, birçok şirketin veya internet sitesinin verilerinin ele geçirilebileceği anlamına gelmektedir.

Türkiye'nin önde gelen hosting firmalarından biri olan Sadece Hosting de işte böyle düşünen hackerların saldırılarına maruz kaldı. Şirket tarafından Kişisel Verileri Koruma Kurumu'na (KVKK) gönderilen bildiride kimliği belirsiz hacker veya hackerların şirketin sunucularına siber saldırı düzenlediği, saldırı sonucunda tüm belge ve verilere ulaşıldığının düşünüldüğü söylendi.

Şirket, saldırının 09.10.2019 tarihinde gerçekleştiğini ve bu durumun 11.10.2019 tarihinde fark edildiğini, ele geçirilen kişisel verilerin hangi nitelikte veriler olduğunun ve ihlalden etkilenen kişi sayısının henüz tespit edilemediğini ama araştırıldığını söyledi.

KVKK, şirketin yasalar gereği kendilerine göndermiş olduğu 14.10.2019 tarihli bildiriyi, 18.10.2019'da yayınladı ve kamuoyu bu veri ihlalinden haberdar oldu.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.