Hackerlar Sınav Sistemine Saldırdı

Rusya'daki üniversite sınavlarına, kimliği belirsiz hackerlar tarafından siber saldırı düzenlendi.

Ali
Per, 06/06/2019 - 09:59
Saldırılar
Hackerlar Sınav Sistemine Saldırdı

Rusya'da lise öğrencilerinin üniversiteye gitmek için girdiği Unified State Exam (USE) yani Birleşik Devlet Sınavına yönelik bir siber saldırı gerçekleştirildi.

Rusya'daki lise son sınıf öğrencileri geleceklerini belirlemek için girdikleri sınavda ter dökerken hackerlar, Federal Eğitim ve Bilim Denetleme Dairesi tarafından yönetilen Birleşik Devlet Sınavının bilgi sistemlerine saldırı düzenledi.

Federal Eğitim ve Bilim Denetleme Dairesi tarafından yapılan duyuruda, Birleşik Devlet Sınavının kullandığı sunuculara DDoS saldırıları düzenlendiği, ilk saldırının 31 Mayıs'ta tarih ve kimya sınavlarından sonra düzenlendiği ve hackerların ertesi gün tekrar saldırdığı söylendi.

Federal Eğitim ve Bilim Denetleme Dairesi Başkanı Sergey Kravtsov, hacker veya hackerların sınav sisteminin sunucularını devre dışı bırakmaya çalıştıklarını ancak uzmanların bu saldırıları savuşturduğunu ve sunucuların açık kaldığını söyledi.

Bakanlık, saldırıların herhangi bir sınav sonucunu etkilemediğini ve kolluk kuvvetlerinin saldırı hakkında bilgilendirildiğini söyledi. Ayrıca bakanlık bu tür siber saldırıların tekrar gerçekleşme olasılığının olduğunu ve bakanlığın buna karşı koyma gücünün olduğunu söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.