Jakuziniz Hacklenebilir

Pen Test Partners araştırmacılarının yeni yayınladığı bir rapora göre "akıllı jakuziler" herkes tarafından rahatlıkla hacklenebilir durumda.

Ali
Çar, 09/01/2019 - 22:06
Güvenlik
Jakuziniz Hacklenebilir

Pen Test Partners araştırmacılarının yeni yayınladığı bir rapora göre “akıllı jakuziler” herkes tarafından rahatlıkla hacklenebilir durumda.

Araştırmacılar, 30 binden fazla jakuzide kullanılan “Balboa Water App” adlı bir jakuzi kontrol uygulamasının kritik bir güvenlik zafiyeti içerdiğini söylediler.

Akıllı jakuziler, söz konusu mobil uygulama sayesinde Wi-Fi üzerinden kontrol edilebiliyor. Su sıcaklığı veya su seviyesi gibi ayarlamalar uygulama sayesinde telefondan kontrol edilebiliyor.

Araştırmacıların yayınladıkları raporda, söz konusu mobil uygulamanın herhangi bir kimlik doğrulama özelliğine sahip olmadığı ve herhangi bir saldırganın veya meraklı kişinin, jakuzinin Wi-Fi erişim noktasına geldiğinde rahatlıkla jakuzinin ağına bağlanabildiği söylendi.

Bu zafiyet, kullanıcıların herhangi bir kişisel verisinin ele geçirilmesine sebep olmazken, jakuzi kullanıcılarının keyfini kaçırabilir.

Balboa Water uygulamasını kullanan kullanıcıların bu zafiyetten etkilenmemeleri için bu uygulamayı kullanmamaları gerekiyor çünkü uygulamanın yapımcısı olan firma tarafından, uygulama için bir güvenlik güncellemesi yayınlanmadı.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.