FaceApp'ten Veri Gizliliği Açıklaması

Son günlerde popülaritesi artan FaceApp uygulaması hakkında çok fazla merak edilen "veri gizliliği" konusunda yetkililerden bir açıklama geldi.

Ali
Çar, 17/07/2019 - 23:42
Güvenlik
FaceApp'ten Veri Gizliliği Açıklaması

Son günlerde, sosyal medya üzerinden oldukça popüler bir hâl alan FaceApp uygulaması hakkında birçok kullanıcının "veri gizliliği" şüphesi bulunmakta.

Çoğu kullanıcı, FaceApp ve benzeri uygulamaların kişilerin fotoğraflarını depoladığını düşünüyor. Kullanıcıların bunu düşünmesinin nedeni ise son yıllarda yaşanan veri ihlalleri.

FaceApp cephesi ise söz konusu endişeler hakkında bir açıklama yaptı ve "Yüklenen fotoğrafların çoğu, yüklendiği tarihten itibaren 48 saat içerisinde sunucularımızdan siliniyor. Kullanıcılar tarafından gelen verilerin silinmesi taleplerini ise kabul ediyoruz. Destek ekibimiz şu an oldukça yoğun olsa da bu taleplere öncelik gösteriyoruz" dedi.

FaceApp'in bu açıklamasından sonra ise kullanıcıların endişeleri giderilmiş oldu ancak büyük ölçekli şirketlerin bile kullanıcıların verilerini depolayıp farklı amaçlar için kullandığı göz önüne getirilince, FaceApp'in açıklamasının ne kadar rahatlatıcı olduğu tartışılabilir.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.